Najlepsze na świecie miejsca do nurkowania

Nurkowanie z akwalungiem stało się całkiem popularną formą rozrywki. Nic w tym dziwnego, bo możliwość eksploracji piękna podwodnego świata jest czymś, co zdecydowanie zachęca do tego rodzaju aktywności. Gdzie jednak najlepiej to robić? Oto lista kilku najbardziej interesujących miejsc do nurkowania w różnych zakątkach świata.

1. Egipt i Morze Czerwone
To wybór całkiem oczywisty. Przede wszystkim ze względu na koszty – Egipt jest po prostu całkiem tani. Łatwo możesz się też tam z Polski dostać, bo to od lat jedna z najpopularniejszych turystycznych destynacji Polaków. Wystarczy naprawdę niewiele, byś mógł podziwiać przepiękne rafy Morza Czerwonego.

2. Wyspa Kokosowa, Kostaryka
Przy południowo-wschodniej części wyspy znajduje się przepiękna rafa koralowa. To miejsce warte jest odwiedzenia ze względu na samą wyspę (cudowne karaibskie plaże), ale też przez różnorodność podwodnego życia. Delfiny, płaszczki, żółwie, orlenie, to tylko kilka przykładów zwierząt, na które możesz się natknąć, nurkując.

3. Monako
Choć Monako znane jest głównie z luksusowych kasyn, to jednak to niewielkie państwo może zafundować niezwykłe doświadczenia także nurkom. Nie jest to może najbardziej oczywisty wybór, ale dzięki temu nurkowanie tam ma nieco inny urok. Poza tym nie musisz zmieniać kontynentów, a przy okazji możesz też pokusić się o stopniowe odkrywanie całego Lazurowego Wybrzeża.  

4. Wielka Rafa Koralowa, Australia
Tak, to oczywisty wybór! W końcu kto nigdy nie słyszał o Wielkiej Rafie Koralowej? Nie można pominąć tego punktu na żadnej liście z miejscami idealnymi do nurkowania. W końcu to największa rafa koralowa na świecie! 

Niestety, przez działalność człowieka to cudowne miejsce jest zagrożone. Być może warto zatem je odwiedzić zanim wyrządzone głównie przez przemysł szkody jeszcze bardziej zagrożą temu wyjątkowemu ekosystemowi.

5. Malediwy
Malediwy to wyspa zbudowana na rafie koralowej. W rzeczywistości ten kraj składa się z niemal 2 tys. mniejszych lub większych wysepek zebranych na 26 atolach. Dlatego też to zdecydowanie idealne miejsce dla nurków! 

Szczególnie polecany jest Atol Baa. Jest on bowiem oddalony od stolicy państwa, Male, której okolic przez wzgląd na zanieczyszczenia, powinno się raczej unikać. Na Baa zachwycisz się czystą wodą, pięknymi rafami oraz, to już po wyjściu z wody, palmami i cudownymi plażami z białym piaskiem.

6.Tobermory, Kanada
I wreszcie nadszedł czas na Amerykę Północną. Kanada bez wątpienie kojarzona jest jako raj dla wszystkich miłośników przyrody. Nie powinno zatem zaskakiwać, że i tutaj znajdzie się idealne miejsce dla nurków.

Tobermory to miejscowość położona na półwyspie Bruce’a, pomiędzy jeziorem Huron a Zatoką Georgian. Woda tutaj co prawda będzie na pewno chłodna, ale cóż, piękne widoki z pewnością tę małą niedogodność ci wynagrodzą!